ODTÜ GVO Ideathon'22

ODTÜ GVO öğretmenlerinin 31 Ağustos – 2 Eylül 2022 tarihleri arasında üç gün boyunca “Düşünme Becerilerinin Gelişimi” odağında fikir geliştirdiği ve birbirleri ile yarıştığı maraton, 48 öğretmenin katılımı ilet gerçekleşti.

FİKİR

ODTÜ GVO Ankara öğretmenleri ile Düşünme Becerilerinin Gelişimi temasında yapılan maratonda 12 takım 12 değerli fikir geliştirdi.

MARATON

31 Ağustos – 2 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek bu üç günlük fikir maratonuda, takımlar birbirleri ile yarıştı.

ÖDÜL

Ideathon sonunda gerçekleşecek final jürisinde en yüksek puanı alan takımlar, ODTÜ GVO’nun belirlediği özel ödülü almaya hak kazandı.

Mentorlar

Akın Kağan Akçalı

Mustafa Terzioğlu

Nilhan Erbay

Recep İlkbahar

Rıdvan Sağlam

Düşünme Becerilerinin Gelişimi

Dijital Okuryazarlık

Bilişsel ve teknik beceriler gerektiren bilgiyi bulmak, değerlendirmek, oluşturmak ve iletmek için bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanma yeteneğidir.

Ekolojik Okuryazarlık

Dünyadaki yaşamı mümkün kılan sistemleri anlama yeteneğidir. Ekolojik okuryazar olmak, ekolojik toplulukların örgütlenme ilkelerini anlamak ve bu ilkeleri sürdürülebilir insan toplulukları yaratmak için kullanmak anlamına gelir.

Finansal Okuryazarlık

Bireylerin gelirlerini, birikimlerini ve yatırımlarını akıllıca değerlendirebilmeleri ve bütçelerini etkin bir şekilde yönetebilme yetkinliğine sahip olmalarıdır.

Jüri

Erdinç Çakıroğlu

Mehmet Bilgiç

Seçil Nazlıer Abuşka

Program Sahibi

Organizasyon

Educathon Hakkında

Mektepp ve Educathon olarak güncel çalışmalarımıza sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz. Aklınıza gelen sorular için bize [email protected] üzerinden ulaşabilirsiniz.