GEÇMİŞ YILLAR

Mektepp olarak organize ettiğimiz hem bağımsız hem kurumlara özel Educathon ve Ideathon’lar bu sayfada arşivlenmektedir.

Educathon

Disiplinlerarası ekiplerin katılımı ile kısıtlı süre içerisinde gerçekleşen eğitim odağında ürün çıktılı maratonlardır. 

Ideathon

Alanında uzman eğitimcilerin katılımı ile kısıtlı süre içerisinde gerçekleşen eğitim odağında fikir çıktılı maratonlardır. 

İstatistikler

0
Toplam Ödül Miktarı
0
Toplam Katılımcı
0
Geliştirilen Ürün Sayısı

Educathon Arşivi

Educathon'19

5-7 Nisan 2019‘da gerçekleşen Educathon’19; Mektepp ve BAU VR First ortaklığında Artırılmış Gerçeklik teması ile gerçekleşmiştir. 

BAU Galata‘da gerçekleşen etkinlikte, disiplinlerarası 12 ekip 48 saat içerisinde 12 ürün prototipi gerçekleştirmiştir. Jüri seçimi sonrası kazanan ekipler, Bahçeşehir Koleji‘nin sponsor olduğu 10.000 TL‘lik para ödülünün sahibi olmuştur.

Educathon'20

21-23 Ağustos 2020‘de gerçekleşen Educathon’20, Mektepp ve Workinton ortaklığında Uzaktan Eğitim teması ile gerçekleşmiştir. 

Online gerçekleşen etkinlikte, Türkiye’nin dört bir yanından disiplinlerarası 24 ekip 48 saat içerisinde 24 ürün prototipigerçekleştirmiştir. Zorlu Holding ana sponsorluğu, Enocta ve Advancity stratejik partnerliğinde; jüri seçimi sonrası kazanan ekipler 20.000 TL‘lik para ödülünün sahibi olmuştur.

Educathon'21

24-26 Eylül 2021‘de gerçekleşen Educathon’21, Papara ana sponsorluğu, Zorlu Holding ve Yeşilyurt Açı Koleji stratejik partnerliğinde Okuryazarlık teması ile gerçekleşmiştir. 

Hibrit olarak gerçekleşen etkinlikte, disiplinlerarası 6 ekip 48 saat içerisinde 6 ürün prototipi gerçekleştirmiştir. Jüri seçimi sonrası kazanan ekipler 20.000 TL‘lik para ödülünün sahibi olmuştur.

Educathon'22

11-13 Kasım 2022‘de gerçekleşen Educathon’22, Creality Türkiye ana sponsorluğu ve Darüşşafaka Eğitim Kurumlarıstratejik partnerliğinde 3 Boyutlu Tasarım teması ile gerçekleşmiştir. 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları‘nda gerçekleşen etkinlikte, Türkiye’nin dört bir yanından disiplinlerarası 8 ekip 48 saat içerisinde 8 ürün prototipi gerçekleştirmiştir. Jüri seçimi sonrası kazanan ekipler 25.000₺ değerinde üç boyutlu yazıcı ödüllerinin sahibi olmuştur.

Ideathon Arşivi

ODTÜ GVO Ideathon'22

31 Ağustos -2 Eylül 2022‘de ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları bünyesinde gerçekleşen Ideathon’22, 48 öğretmenin katılımı ile Düşünme Becerilerinin Gelişimi temasında gerçekleşmiştir. 

ODTÜ GV Ankara Okulları‘nda olarak gerçekleşen etkinlikte, 12 ekip 3 gün içerisinde 12 fikir sunumu gerçekleştirmiştir. Jüri seçimi sonrası kazanan ekipler özel ödüllerin sahibi olmuştur.

Organizatör

Bize Ulaş!

Aklına takılan her şey için bize aşağıdaki sosyal medya hesaplarından ve [email protected] üzerinden ulaşabilirsin.