HAKKIMIZDA

Türkiye’nin Tek Eğitim Teknolojileri Hackathonu

Educathon

Educathon; Mektepp’in geliştirdiği ve tescillediği bir hackathon markasıdır. Eğitimci, yazılımcı ve tasarımcılardan oluşan disiplinlerarası ekiplerin 48 saat boyunca eğitim teknolojileri alanında prototip geliştirdikleri bir hackathondur.

İlk defa 5-7 Nisan 2019 tarihlerinde Mektepp ve VR First BAU ortaklığı ile gerçekleşen Educathon19’a 12 takım katılmış ve Artırılmış Gerçeklik odağında gerçekleşen bu etkinliğin sonunda kazanan takımlar toplam 10.000 TL değerinde ödül almıştır.

İkinci olarak 21-23 Ağustos 2020 tarihlerinde Mektepp ve Workinton ortaklığında online olarak Educathon20'ye ise 24 takım katılmış ve Uzaktan Eğitim odağında gerçekleşen bu etkinliğin sonunda kazanan takımlar toplam 20.000 TL değerinde ödül almıştır.

Organizatörler

Mektepp

Mektepp, öğretmenlere dijitalde ve fizikselde paylaşım ortamı sağlayan, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nden Nitelikli Eğitim alanında çalışan bir sosyal girişimdir. Öğretmenler, iyi uygulamalarını mektepp.com üzerinden birbirleri ile paylaşır. Mektepp Buluşmaları ve Educathon ile bu paylaşım ve geliştirme ortamı fizikselde devam eder.

Workinton

Workinton, halihazırda kendine özgü konsepti çerçevesinde hazır ofis, sanal ofis, toplantı odası, paylaşımlı çalışma alanı hizmetlerini yiyecek, içecek ve benzeri hizmetleri içeren tamamlayıcı hizmetlerle birlikte ortak çalışma alanlarının işletilmesi konusunda faaliyet göstermekte, bunun yanı sıra Workinton Lab kapsamında girişimcilere ve kurumlara Kuluçka Merkezi ve Hackathon gibi etkinlikler ile İnsan Kaynakları ürünleri sunmaktadır.

Bize Ulaş!

Aklına takılan her şey için bize aşağıdaki sosyal medya hesaplarından ve bilgi@educathon.com.tr üzerinden ulaşabilirsin.