HAKKIMIZDA

Türkiye’nin Tek Eğitim Teknolojileri Hackathonu

Educathon

Educathon; Mektepp’in geliştirdiği ve tescillediği bir hackathon markasıdır. Eğitimci, yazılımcı ve tasarımcılardan oluşan disiplinlerarası ekiplerin 48 saat boyunca eğitim teknolojileri alanında prototip geliştirdikleri bir hackathondur.

İlk defa 5-7 Nisan 2019 tarihlerinde Mektepp ve VR First BAU ortaklığı ile gerçekleşen Educathon19’a 12 takım katılmış ve her takım 48 saatlik sürecin sonunda bir eğitim teknolojileri prototipi ortaya çıkarmıştır.

Organizatörler

Mektepp

Mektepp, öğretmenlere dijitalde ve fizikselde paylaşım ortamı sağlayan, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nden Nitelikli Eğitim alanında çalışan bir sosyal girişimdir. Öğretmenler, iyi uygulamalarını mektepp.com üzerinden birbirleri ile paylaşır. Mektepp Buluşmaları ve Educathon ile bu paylaşım ve geliştirme ortamı fizikselde devam eder.

Workinton

Workinton, halihazırda kendine özgü konsepti çerçevesinde hazır ofis, sanal ofis, toplantı odası, paylaşımlı çalışma alanı hizmetlerini yiyecek, içecek ve benzeri hizmetleri içeren tamamlayıcı hizmetlerle birlikte ortak çalışma alanlarının işletilmesi konusunda faaliyet göstermekte, bunun yanı sıra Workinton Lab kapsamında girişimcilere ve kurumlara Kuluçka Merkezi ve Hackathon gibi etkinlikler ile İnsan Kaynakları ürünleri sunmaktadır.

Ana Sponsor

Zorlu Holding

Educathon‘un bu yılki ana sponsoru Zorlu Holding‘tir. Educathon’20’nin hayata geçmesi için gerekli desteği sağladığı için Zorlu Holding’e teşekkür ediyoruz.

Bize Ulaş!

Aklına takılan her şey için bize aşağıdaki sosyal medya hesaplarından ve bilgi@educathon.com.tr üzerinden ulaşabilirsin.